Darłowo – najważniejsze atrakcje

Darłowo noclegi jest bardzo popularną nadmorską miejscowością, którą turyści dzielą na dwie części, jakimi są część główna miasta oraz Darłówko czyli dzielnica leżąca bezpośrednio nad morzem.

Z pewnością wielką atrakcję noclegi nad morzem stanowi rejs statkiem, na co można liczyć wybierając się do portu, gdyż czekają tam statki wycieczkowe, a niektóre z nich stylizowane są na przykład na łódź wikingów lub też galeon piracki. Udać się można nimi na rejs na morzu, a można również dotrzeć na Bornholm.

W Darłówku znajdują się również takie atrakcje jak rozsuwany most na rzece Wieprzy, Latarnia Morska o wysokości 22 metrów, udostępniona do zwiedzania, oraz aquapark z ofertą bogatą w zjeżdżalnie, masaże, sauny, kręgielnię i wiele innych atrakcji.

Darłowo tanie noclegi to również część miasta pełna historii opowiadanej przez ciekawe zabytki. Jednym z ważniejszych jest Zamek Książąt Pomorskich, gdzie obecnie mieści się muzeum. Na ekspozycji znaleźć można sztukę sakralną, miejscową sztukę ludową, sztukę orientalną i inne wystawy.

Kolejnymi zabytkami są: Stare Miasto z zabytkowymi kamienicami, fragmenty dawnych fortyfikacji, rynek z barokowym ratuszem oraz pomnikiem rybaka stanowiącym jednocześnie fontannę, a ponadto jest Kościół Mariacki oraz Kaplica św. Gertrudy.