Szaflary noclegi w górach blisko term

Szaflary to podhalańska wieś położona na granicy Kotliny Nowotarskiej i Pogórza Bukowińskiego, przez którą przebiega Zakopianka, zapewniając łatwe połączenie z innymi regionami. Miejscowość ta słynie oczywiście ze znajdującego się tu kompleksu basenów termalnych będących wielką atrakcją dla osób w każdym wieku, przez co we wsi Szaflary noclegi przy termach lub w niewielkiej od nich odległości są bardzo łatwo popularne noclegi w górach.

Szaflary noclegi jednak mają do zaoferowania również wiele innych urokliwych miejsc, które pozwolą turyście odpocząć i zrelaksować się podczas urlopu. Wieś kusi turystów pięknymi, górskimi pejzażami, rozmaitymi szlakami turystycznymi w pobliżu a także historii, którą można znaleźć w wielu miejscach. Są to na przykład resztki dworu rodziny Uznańskich, czyli pierwszych właścicieli tych terenów, XIX-wieczna chałupa Anny Doruli z kilkoma obrazami oraz jedynym w swoim rodzaju przykładem sztuki sakralnej, jakim jest obraz „Zaśnięcie Matki Boskiej” zajmujący całą ścianę, wykonany przez wędrownego malarza w zamian za gościnę. W Szaflarach można zobaczyć również zameczek zwany „kocim zamkiem”, który pod został pod koniec ubiegłego wieku odrestaurowany po latach popadania w ruinę.

Szaflary tanie noclegi znane są również z odbywającej się tam imprezy folklorystyczno-sportowej pod nazwą Parada Gazdowska, która łączy zawody sportowe w kategorii kumoterek, skiringu i ski-skiringu oraz tzw. paradę czyli uroczysty przejazd zaprzęgów konnych, sań i kumoterek.