Wielkie Jeziora Mazurskie

Wielkie Jeziora Mazurskie powstały tysiące lat temu i jest to raj dla miłośników sportów wodnych ze względu na to, że połączone są ze sobą pięcioma sztucznymi kanałami, tworząc niesamowity szlak żeglownyo długości 150 km. Mazury noclegi wypoczynek kochają przede wszystkim żeglarze korzystający z rozwiniętej oferty czarteru jachtów ale jeziora wypłynęli również miłośnicy jachtów motorowych, motorówek czy nawet mieszkalnych jachtów motorowych.

Mazury domki na  szlaku atrakcją są urokliwe zatoczki, odosobnione miejsca do kąpieli, idealne miejsca do wędkowania, a także bardzo popularne stanice wodne i portowe miasteczka. Mazury domki , pensjonaty, pokoje, kwatery przyciągają swoim niezwykłym krajobrazem tysiącami jezior, pagórkami i lasami, niemal nieskażoną cywilizacją naturą. Na Mazurach jest też wiele ciekawych zabytków architektury, którym również warto przyjrzeć z bliżej.

Szlak Kopernikowski jest szlakiem pieszym przeznaczonym dla obozów wędrownych i osób zdobywających wyższe odznaki turystyki pieszej. Mazury wypoczynek Mazury domki nad jeziorem, kwatery, przebiega przez obszar doliny rzecznej i robi wielkie wrażenie. Malownicze pagórki, wartko płynąca rzeka w dolinie, cenne okazy drzew, bogate poszycie runa leśnego oraz wiele okazów rzadko występujących ptaków dostarczają turystom wielu wrażeń.

Trasa Szlaku Kopernikowskiego w obrębie gminy wynosi 24 kilometry. Istniejące tu unikatowe środowisko przyczyniło się do utworzenia siedmo kilometrowej ścieżki dydaktycznej. Rozpoczyna się ona pod ruinami zamku w Pieniężnie,przebiega  przez jar Wałszy do kapliczki przy „cudownym źródełku”m, stamtąd po przekroczeniu rzeki drewnianym mostem, prowadzi wschodnim brzegiem Wałszy do Pieniężna.

Żywkowo to wieś położona w pobliżu granicy z Obwodem Kaliningradzkim. Mazury noclegi, domki, kwatery, Mazury tanie noclegi, swoją wyjątkowość zawdzięcza bocianom, których w sezonie jest pięcio krotnie więcej niż mieszkańców. Piękno i dzikość natury w połączeniu z zabytkowym wizerunkiem wsi zachwyci z pewnością niejednego turystę. Będąc w Żywkowie trzeba wejść na wieżę widokową, która znajduje się w gospodarstwie Polskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków i zajrzeć z góry do bocianiego gniazda, zmierzyć się z ptasimi zagadkami, przejść się ścieżką edukacyjną, zwiedzić bocianią izbę i poznać samego „Króla Bocianów”. We wsi można przenocować i coś zjeść.

Jezioro Tałty oraz Ryńskie tworzą najgłębszy zbiornik w kompleksie Wielkich Jezior Mazurskich. . Łączy północ i południe Krainy Wielkich Jezior, nadając się do pokonania zarówno jachtami, jak i kajakami. Jest skąpo zarośnięte, ma dobrze rozwiniętą linię brzegową z wieloma cyplami i zatokami. Brzegi jeziora są przeważnie wysokie, pagórkowate i strome, jednak południowa część wschodniego brzegu jest płaska i częściowo podmokła. Mazury noclegi, Mazury pensjonaty, Mazury domki nad jeziorem Mazury tanie noclegi, Mazury pensjonaty to świetne miejsca noclegowe dla każdego turysty