Najpopularniejsze atrakcje Międzyzdroje

  1. Molo: Molo w Międzyzdrojach jest jednym z najdłuższych moli w Polsce i stanowi charakterystyczną atrakcję miasta. Można spacerować po molo, podziwiać panoramę Bałtyku i cieszyć się widokiem na plaże oraz promenadę.
  2. Plaża: Międzyzdroje słyną z pięknej piaszczystej plaży, która jest jedną z najbardziej popularnych atrakcji w mieście. Plaża oferuje możliwość kąpieli słonecznych, opalania, pływania w morzu i różnorodnych sportów plażowych.
  3. Woliński Park Narodowy: Woliński Park Narodowy to unikalny obszar chroniony, który obejmuje część wyspy Wolin. Park oferuje malownicze krajobrazy, klify, lasy i szlaki turystyczne. Można tam podziwiać dziką przyrodę, spacerować po ścieżkach oraz zwiedzać interesujące punkty widokowe, takie jak Góra Gosań czy Kawcza Góra.
  4. Muzeum Figur Woskowych: Muzeum Figur Woskowych w Międzyzdrojach prezentuje kolekcję figuralnych rzeźb woskowych, przedstawiających znane postacie z polskiej i światowej kultury, historii i rozrywki. To doskonałe miejsce dla miłośników sztuki i fanów rzeźb woskowych.
  5. Aleja Gwiazd: Aleja Gwiazd w Międzyzdrojach to promenada, która jest dedykowana polskim artystom filmowym. Można tam zobaczyć odciski dłoni i podpisy gwiazd kina oraz postumenty z nazwiskami sławnych polskich aktorów.
  6. Latarnia Morska: Latarnia Morska w Międzyzdrojach to charakterystyczna wieża, która jest jednym z symboli miasta. Można wejść na jej szczyt i podziwiać panoramę Międzyzdrojów i okolicy. Latarnia Morska jest również miejscem, w którym organizowane są wystawy i imprezy kulturalne.
  7. Międzyzdrojski Park Miniatur: Park Miniatur to miejsce, gdzie można podziwiać repliki słynnych budowli z Polski i innych krajów w skali 1:25. Można tam zobaczyć m.in. Zamek Królewski w Warszawie, Wawel w Krakowie, Eiffel Tower czy Statuę Wolności.