Urzekające Mazury

Mazury, obszar geograficzno-kulturowy zlokalizowany w północno-wschodniej Polsce. Tanie noclegi na Mazurach z dziećmi  to ulubione miejsca noclegowe wybierane przez rodziny dziećmi na wczasy na Mazurach. Obejmuje tereny Pojezierza Mazurskiego i Pojezierza Iławskiego, administracyjnie wchodzi w skład województwa warmińsko-mazurskiego.

Mazury nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej ani pod względem kościelnym, ani świeckim w przeciwieństwie do Warmii, dlatego nie da się ustalić dokładnych granic dla Mazur. Noclegi kwatery Mazury Ludność Mazur była pochodzenia Pruskiego i wyznania protestanckiego mówiąca po polsku lub mazursku. Przed 1945 rokiem byli germanizowani. W okresie powojennym byli polonizowani oraz wyjeżdżali do Niemiec Zachodnich. W 2008 r. w regionie żyło około 5 tys. Mazurów. Współcześnie w branży turystycznej określenie Mazury poszerzyło swoje znaczenie: wszędzie, gdzie na północnym wschodzie Polski występują jeziora, pagórki i lasy, mówi się o Mazurach. Mazury pokoje kwatery Dziś podział administracyjny województwa warmińsko-mazurskiego obejmuje także Elbląg, który jednak nigdy ani do Warmii, ani do Mazur nie należał.

Mazury położone są na granicy klimatu morskiego i kontynentalnego. Mazury agroturystyka  Na klimat Mazur duży wpływ mają takie czynniki, jak ukształtowanie terenu, występowanie licznych i dużych powierzchni wodnych, terenów bagnistych, znaczny stopień zalesienia. Pomijająć góry, Mazury stanowią najchłodniejszą część Polski ze względu na ostre zimy. Średnioroczna temperatura powietrza wynosi tutaj poniżej 7°C. Wiosna jest długa i chłodna, występują przymrozki. Lato jest łagodne, rozpoczyna się w pierwszej dekadzie czerwca i trwa 75-88 dni. Warunki termiczne są w każdej porze roku znacznie korzystniejsze w południowo-zachodniej niż w północno wschodniej części regionu Mazur.

Główną atrakcją regionu jest Pole Bitwy – Grunwald, w którym w 1410 roku wojska polsko-litewskie zwyciężyły z Krzyżakami. Mazury domki Żeglarze też znajdą coś dla siebie, gdyż istnieje tu sieć kanałów wodnych łączących liczne jeziora. Wiele jezior jest połączonych kanałami żeglownymi. Na Kanale Elbląskim odbywa się żegluga statków tzw. białej floty.