Polańczyk noclegi nad jeziorem solińskim

Bieszczady to jeden z najbardziej tajemniczych zakątków Polski z wieloma ciekawymi miejscami, wsiami które dziś już nie istnieją. Położenie i historia tego miejsca sprawiła, że region ten jest niepowtarzalny. Turyści pokochali noclegi w Bieszczadach.

Jednym z najbardziej znanych miejscowości w Bieszczadach jest Polańczyk, znany również jako uzdrowisko dzięki bogatej bazie leczniczej. Polańczyk domki to wspaniałe miejsce, w którym można wypożyczyć rowerek wodny, popływać i poopalać się na plaży, wieczorem natomiast warto wybrać się do klubu. Znajduje się tutaj wiele miejsc noclegowych i przystani żeglarskich. Noclegi w Polańczyku oferującą ponad tysiąc miejsc noclegowych  w domkach letniskowych czy całorocznych z kominkiem czy też z wyżywieniem, pensjonatach i gospodarstwach agroturystycznych. Dzięki sąsiedztwu z Jeziorem Solińskim, przyjeżdżający do Polańczyka turyści mogą korzystać z plaży, przystani żeglarskich i basenu .

Miejscowość posiada dobrą bazę gastronomiczną, a cały rozwój umożliwiły lata 60. ubiegłego wieku, kiedy wybudowana została tama na rzece San, dzięki czemu noclegi w Polańczyku diametralnie zmienił swój charakter i stał się znanym, charakterystycznym w Bieszczadach ośrodkiem letniskowym. W Polańczyku znajduje się ujęcie wody leczniczej zawierającej pierwiastki zdrowotne. Leczy się tu choroby układu oddechowego oraz choroby kobiece.

Noclegi Polańczyk to świetne miejsce na aktywny wypoczynek, znajduje się tu wiele tras spacerowych. Polańczyk warto odwiedzić o każdej porze roku zwłaszcza jesienią i wiosną a przede wszystkim latem kiedy możemy skorzystać z uroków Jeziora Solińskiego.