Zapraszamy na Jarmark Rybny

Szczupak, lin, leszcz, karaś – między innymi te ryby z mazurskich jezior posłużą do przygotowania dań, których będzie można skosztować podczas Jarmarku Rybnego w Rucianem-Nidzie. W najbliższą sobotę i niedzielę (5 – 6 lipca 2014) odbędzie się już trzecia edycja tej imprezy kulinarnej. 

W pierwszym dniu jarmarku organizatorzy zapraszają na pokaz gotowania. W pojedynku na ryby zmierzą się ze sobą Wojciech Lewandowski i Gieno Mientkiewicz, kucharz znany z serii programów kulinarnych emitowanych na antenie stacji Kuchnia+. Po pokazie zorganizowane zostaną warsztaty gotowania dla publiczności. Ponadto przez cały dzień prowadzona będzie kampania promocyjno-informacyjna „Jedz ryby, bądź mądry”, organizowana przez Lokalną Grupę Działania „Mazurskie Morze”.

Głównymi punktami niedzielnej części jarmarku będą dwa konkursy. W zawodach pod nazwą „Ruciane na ruszt” i konkursie o „Złotą ość” zmierzą się ze sobą restauratorzy z terenu gminy Ruciane-Nida noclegi, przedstawiciele lokalnych firm i instytucji. Najlepsze zespoły otrzymają nagrody.  Dodatkowo, zarówno w sobotę i niedzielę, prowadzona będzie loteria fantowa, a wśród publiczności rozlosowane zostaną dwa rowery.

Na zakończenie pierwszego i drugiego dnia jarmarku na scenie wystąpią zespołu muzyczne: w sobotę, o godz. 17:30 – Tygiel Folk Banda, w niedzielę, o godz. 18:30 – Burnin’ Hearts. Jarmark Rybny odbędzie się podobnie w poprzednich latach przy Tawernie Koloroda (ul. Dworcowa 6B w Rucianem-Nidzie). Organizatorem imprezy jest Urząd Miasta i Gminy Ruciane-Nida.