Świeradów Zdrój wczasy w Górach Stołowych

Świeradów Zdrój to miasto uzdrowiskowe w województwie dolnośląskim, położone w Sudetach Zachodnich w obniżeniu między Kamienickim Grzbietem i Wysokim Grzbietem, w odległości ok. 40 km od Jeleniej Góry, blisko Polanica Zdrój, Kudowa Zdrój.
Ta atrakcyjnie położona miejscowość wypoczynkowa jest świetną bazą wypadową w Góry Izerskie. Świeradów Zdrój oferuje bogaty wybór udogodnień do aktywnego spędzania czasu, tj. baseny, korty tenisowe, tereny do jazdy konnej. Zimą do dyspozycji wczasowiczów są 2 tory saneczkowe, 6 wyciągów narciarskich oraz całoroczna kolej gondolowa na Stóg Izerski. Organizowanych jest tu także wiele imprez kulturalno-rozrywkowych.

Jedną z głównych atrakcji miasta jest uzdrowisko. Świeradowskie wody zdrojowe wpływają pozytywnie na procesy enzymatyczne i przemiany komórkowe, a także wzmacniają gruczoły wewnątrzwydzielnicze i tkankę nerwową. Leczone są tu choroby układu nerwowego, krążenia oraz reumatyczne. Dom Zdrojowy zachowany do dnia dzisiejszego został wybudowany pod koniec XIX wieku po pożarze Domu Źródlanego. W pobliżu Domu Zdrojowego znajduje się Park Zdrojowy.

W mieście dużą popularnością cieszy się też zdobiona Hala Spacerowa ze źródłem z pijalnią wód, a także sceną, na której odbywa się wiele występów.

Kilka kilometrów dzieli centrum Świeradowa Zdroju od jednego z najwyższych szczytów po polskiej stronie Gór Izerskich, Izerskiego Stogu (1107 m n. p. m.). Na szczyt biegnie szlak turystyczny, istnieje również możliwość wjechania na niego nowoczesną koleją gondolową. W Górach Izerskich znajdują się liczne szlaki rowerowe, są tu także organizowane maratony rowerowe, MTB i konkursy BMX.

Polecamy również odwiedzić Czarci Młyn, wodospad Kwisy, Chaty Sudeckie, Szlak Dziejów Świeradowa i Pracownię Piernikowa Isabell.