PlenAir z Rynku Wielkiego

W niedzielę „PlenAir – Nadajemy się na lato!” czyli wyjazdowa audycja radiowej Czwórki będzie nadawana z Zamościa. Roztocze noclegi zaprasza.

W każdy weekend lata ekipa program 4 Polskiego Radia odwiedza wybrane miejsca w kraju, popularne wśród młodych ludzi, skąd nadaje interaktywne, zróżnicowane tematycznie audycje. Na słuchaczy i uczestników imprez plenerowych czekają atrakcje:  rozmowy z dziennikarzami Czwórki, ich gośćmi, animacje oraz konkursy i dużo dobrej muzyki. Do tego w studiu stanie specjalna fotobudka, w której każdy będzie mógł sobie zrobić niepowtarzalne „czwórkowe zdjęcie”.

Kto będzie gościem dziennikarzy? Zamość będą reprezentowali: Bartek (Kevin) Kuźma z Teatru Ognia Utopia, który opowie o pokazach ogniowych. Tomek Dutkiewicz z pierwszego didżejskiego kolektywu z Zamościa, grupa STFORKY. Jacek Flis mistrz polski juniorów w szybownictwie i Michał Rycaj – mistrz świata we freestyle’u piłką nożną. Katarzyna Kamińska z Towarzystwa Szabli i Miecza. Grzegorz Antoszek i Łukasz Kiełbasa ze Stowarzyszenia Czerwony Smok oraz Mateusz Szulakiewicz ze Stowarzyszenia Wszystko Gra.

Słuchacze Programu 4 oraz goście wydarzenia zapoznają się również z „Perłami Europy Wschodniej” – projektem turystycznym, który tworzy i promuje produkty miejskiej turystyki kulturowej w przestrzeni transgranicznej, a w jego realizacji oprócz Zamościa uczestniczą: Lwów, Kołomyja, Iwano-Frankowsk, Lublin oraz Przeworsk.