„Juzyna” na „Święcie Dzieci Gór” w Nowym Sączu

Od 18 do 28 lipca dzieci z zespołu Juzyna będą reprezentować Gminę Zawoja noclegi na 21 Międzynarodowym Festiwalu Dziecięcych Zespołów Regionalnych „Święto Dzieci Gór” w Nowym Sączu.

Aby wziąć udział w tym prestiżowym święcie dzieci, należało najpierw zakwalifikować się Karpacki Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych w Rabce Zdroju i tak wystąpić, by otrzymać nominację. Droga długa, ale warto było.

Festiwal  jest miejscem spotkania dziecięcych zespołów regionalnych z różnych stron świata. Każdy zespół polski (tylko sześć zespołów) ma zespół partnerski z zagranicy. Przez wszystkie dni festiwalowe dzieci razem mieszkają, koncertują, jeżdżą na wycieczki. Regulamin przewiduje też wizytę zespołów w swojej miejscowości.

Juzynie na festiwalu będzie towarzyszył zespół z Martyniki. 23 lipca zespoły przyjadą do naszej miejscowości. Polskie dzieci zaproszą ich do swoich domów, pokażą jak mieszkają oraz wspólnie zjedzą obiad. O 16.30 w sali widowiskowej Babiogórskiego Centrum Kultury odbędzie się krótki występ gości z Martyniki. Dniem narodowym dla obu zespołów będzie piątek 25 lipca. W tym dniu o godzinie 19.00 w hali sportowej w Nowym Sączu odbędzie się koncert główny obydwu zespołów.