Festiwal Sacrum Profanum

„Każdy koncert powinien być przygodą” – powiedział wczoraj wieczorem ( niedziela, 14 września)na rozpoczęcie tegorocznej edycji festiwalu Sacrum Profanum brytyjski dyrygent Charles Hazlewood. I faktycznie – wspólny występ Squarepushera z Sinfoniettą Cracovią pod jego dyrekcją okazał się tak fascynującym przeżyciem muzycznym, że porwał wszystkich widzów do owacji na stojąco! Pieniny noclegi zapraszają.

Muzyka klasyczna i alternatywna połączą się w jeden buzujący kreatywnością i żywiołowością tygiel. Będziemy świadkami zderzenia przeciwności i dialogu skrajności – tak organizatorzy zapowiadali 12. Festiwal Sacrum Profanum, który wystartował wczoraj (14 września) i potrwa do soboty 20 września.

Co nas czeka?
Ojciec amerykańskiego minimalizmu – Philip Glass, awangardowa artystka – Laurie Anderson, gitarzysta Sonic Youth – Lee Ranaldo i Squarepusher! W programie także trzy koncerty słynnego kwartetu smyczkowego – Kronos Quartet. Do Krakowa przyjadą także najlepsi wykonawcy muzyki współczesnej: London Sinfonietta oraz Alarm Will Sound i Bang on a Can All-Stars.

Na tym nie koniec! Sacrum Profanum będzie festiwalem, na którym znana na całym świecie brytyjska wytwórnia muzyczna Warp będzie obchodzić swoje 25 urodziny. Będzie to jedynie miejsce na świecie gdzie z tej okazji odbędą się specjalne koncerty. A świętować będziemy z Autechre, Battles, Hudson Mohawke i LFO.

12 koncertów w trzech niepowtarzalnych cyklach: Kronos Quartet Residency, Classic!Now i Modern!Now będzie odbywać się w Łaźni Nowej, Muzeum Inżynierii Miejskiej oraz Forum Przestrzenie (Hotel Forum).