Bieszczady

Bieszczady noclegi to obszar górski położony na południowo-wschodnim krańcu Polski. Dzięki trudnemu położeniu i terenowi Bieszczady domki do wynajęcia pozostały krainą dziką i cichą, w której można wypocząć w otoczeniu natury. Jest to jeden z wielu powodów dla którego Bieszczady domki przyciągają turystów.

Warto wspomnieć, że pokrywa śnieżna zalega w regionie Bieszczady noclegi nawet do 200 dni, a w wyższych partiach ma nawet 2-3 metry. W regionie Bieszczady domki do wynajęcia ważne, choć wykorzystywane w niewielkim stopniu, są wody mineralne a wśród nich solankowe, siarczkowe i szczawy. Można spotkać je w kilkunastu miejscowościach na terenie Bieszczady domki – w Komańczy, Prełukach, Buku, Polanie, Polańczyku i kilku innych.

Bieszczady noclegi zbudowane są z tzw. fliszu, czyli skał osadowych powstałych na dnie głębokiego zbiornika morskiego zwanego Oceanem Tetydy. Główną rzeką w regionie Bieszczady domki do wynajęcia jest San, którego długość na tym terenie Wynosi 163 km. Klimat regionu Bieszczady domki jest zróżnicowany i związany z rzeźbą terenu oraz z wysokością n.p.m.