„Bezpieczne Wakacje 2017″

Udany wypoczynek to bezpieczny wypoczynek

W czerwcu  w powiecie olsztyńskim zostało zaplanowanych 5 festynów prewencyjno-edukacyjnych pod nazwą

„Bezpieczne Wakacje 2017″, w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo”.  W tym roku, po raz pierwszy, odbędą się w przededniu lata.

– Pierwszy festyn odbył się nad jeziorem Limajno w Swobodnie, 7 czerwca na plaży miejskiej w Olsztynku, nad jeziorem Jemiołowo, 9 czerwca na plaży w Tumianach, 12 czerwca na plaży „Słoneczny Brzeg” nad jeziorem Dadaj w Biskupcu, a 14 czerwca na plaży w Klebarku.

Festyn miał na celu promowanie bezpieczne zachowania w okresie wakacyjnym, zwłaszcza nad wodą.

Na festynie można spotkać policjantów, strażaków, leśników oraz ratowników medycznych, od których dzieci mogą dowiedzieć się, na czym polega praca w tych formacjach. Najważniejszym tematem jest jednak wakacyjne bezpieczeństwo – mówi Zbigniew Załuski, dyrektor Wydziału Zarządzania Kryzysowego w Starostwie Powiatowym w Olsztynie.

Na festynie można było zobaczyć wiele atrakcji poza oglądaniem specjalistycznych pokazów, dzieci mogą sprawdzić nabytą wiedzę, a także wziąć udział w konkurencjach sportowych. Na plażach leśnicy rozstawiają stoiska z materiałami poświęconymi bezpieczeństwu na terenach leśnych oraz ochronie środowiska. Można było zdobyć porady zdrowotne i sanitarne, przekazywanych przez przedstawicieli Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Olsztynie.

Olszyn noclegi zaprasza do stolicy wspaniałej krainy Mazury.